Etkin Zaman Yönetimi

Etkin Zaman Yönetimi

KONU : ETKİN ZAMAN YÖNETİMİ

YAZAN : BARIŞ ÇETİNKAYA

DANIŞMAN : YRD. DOÇ. DR. MURAT AYAN

GİRİŞ : Zaman geri alınması mümkün olmayan bir kaynaktır. Gerçekten zamandan tasarruf sağlamak, yaşamdan tasarruf sağlamaktır. Tüketilen zamanın geri döndürülmesi, satın alınması mümkün değildir. Zamanın bu derece önemli olması, zamanı ve zamanı yönetmenin, etkin zaman kullanımının nasıl mümkün olabileceği üzerine teorik olan bilgilerle anlatılmaya çalışılmıştır.

Bu çalışmada Örgütsel Zaman Yönetimi ile Etkin Zaman Kullanımı ve diğer faktörlerin ilişkileri incelenmeye çalışılmıştır. Aynı zamanda Örgütsel Zaman Yönetimi ile Etkin Zaman Kullanımının yönetim üzerinde nasıl bir etki yaptığının araştırılması öngörülmüştür. Örgütsel Zaman Yönetimi ile Etkin Zaman Kullanımının günümüz iş dünyasında yeni değeri anlaşılabilen bir alan olması, her gün kendisini yenilemesi, sürekli gelişen ve değişen bir bilim olması sebebi ile kesin ve net bilgilere ulaşmak mümkün olmamaktadır.

Çalışmanın birinci başlığı olan ‘Zaman kavramı ve örgütsel zaman yönetimi’ tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi artık Türkiye'de de önem verilen bir konu olmaya başlandı. Örgütlerde yöneticiler ve çalışanlar, zaman ile yarıştığından, aktif ve rekabet dolu iş dünyasında zaman yönetiminin nasıl sağlanması gerektiği üzerine yoğunlaşmak, zamanı planlamak zorunda kaldılar. Çalışmanın ikinci başlığı olan Etkin Zaman Kullanımı’ nı ve yine üçüncü başlığı olan etkin zaman kullanma yöntemlerinin üzerinde durulmuştur. Zamanı etkin kullanma yöntemlerinin çalışanlar,örgüt ve yöneticiler açısından önemini ve yararları detaylı olarak açıklanmaya çalışılmıştır.

Dosya Adı: tez-etkin-zaman-yonetimi-baris-cetinkaya.pdf
Dosya Boyutu: EMPTY
Dosya Tipi: application/pdf
Görüntüleme: 5098 Görüntüleme
Oluşturulma Tarihi: 25-10-2016
Son Güncelleme Tarihi: 25-10-2016