Referanslar

Afkan ÜNAL

Afkan ÜNAL

İŞKAYA A.Ş.
ELEKTRİK MÜHENDİSİ

Ülkemizin en önemli eksikliklerinden biri olan eğitim gereksiniminin karşılanması açısından, en verimli kurum diyebileceğim bir kurum York Üniversitesi.

Benim gibi yoğun tempoda çalışan ve aynı zamanda kişisel gelişimini sürdürmek isteyenler için çok güzel düşünmüşler. Bizleri yurt dışında okumak zorunluluğundan kurtararak, zevkli ve keyifli bir arkadaşlık ilişkisi içinde okuma ortamını sağladıkları için danışmanlarıma ve eğitim kadrosuna çok teşekkür ederim.

Bahar YEŞİL

Bahar YEŞİL

TAY BÜRO MOBİLYA
SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ
BİGA - ÇANAKKALE

Merhabalar !
İçerisinde dostluğu sevgiyi ve fazlasıyla bilgiyi barındıran güzel bir ailenin üyesi olmak mutluluk verici benim için. Ve doğru seçim iyi hedef odaklı aldığımız eğitimlerle gelinebilecek en iyi noktada olduğumuzu düşünüyorum.

Güncel olarak iş hayatımızı destekleyen ve yaşamımızın her anında kullanacağımız bilgileri birbirinden değerli alanlarında kariyer yapmış çok sevgili hocalarımızdan aldığımız seminerlerin bendeki yeri altın değerinde.. yazmadan geçemeyeceğim :) ve hepinize gösterdiğiniz ilgi alakadan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum :)
Saygılarımla.

Beytullah Sinan BEKTAŞ

Beytullah Sinan BEKTAŞ

SİNPAŞ GYO
İŞLETME MÜDÜRÜ

Globalleşen Dünyamızın olmazsa olmazı akademik kariyer iş dünyasında başarıya ulaşmamızdaki en önemli basamaktır. Fakat çeşitli nedenlerle içinde bulunduğumuz ülke şartları vs.. Hem akademik hem iş dünyasında aynı anda insanın başarıya ulaşması için pek imkan sağlamıyor. Bu çıkmazın içinde bizim yolumuzu aydınlatan ve bir el gibi bize uzanan hem iş dünyasında hem de akademik kariyer anlamında hedeflerimize rahatlıkla ulaşma imkanı sağlayan York Üniversitesi Türkiye Temsilciliği’ne bizi bu sürece dahil eden sürekli bilgi paylaşan Danışmanım Çiğdem Hanıma teşekkürü bir borç bilirim.

Akademisyen hocalarımızdan almış olduğumuz seminerlerin, eğitimlerin iş hayatı ve kişisel yaşantımızdaki bakış açımızı, problemlerin çözümündeki faydasını iki kelime ile anlatmam mümkün değildir. Ezbere dayalı bir eğitim sisteminin kurbanı olmamanın ne demek olduğunu Uluslararası bir Üniversitenin parçası olarak daha iyi anlamış oldum. Ayrıca çevre oluşturmanın en az işteki başarı kadar önemli olduğunu ve bu konuda da Üniversitemizin networking anlamındaki bize katkısına değinmeden geçmek istemiyorum. Özetle Akademik anlamda bir adım atarken, yeni çevre, Uluslararası geçerli eğitimler, seminerler, sertifikalar, iş dünyasındaki farklılıklar bize inovasyon ve bunun yanı sıra misyon ve vizyonumuzda ciddi katkılar sağlamaktadır.
Teşekkürler York University

Doğan KARACA

Doğan KARACA

İSTANBUL ECZACILAR KOOPERATİFİ
BÖLGE YÖNETİCİSİ

Hedefinize giden yola daha çabuk ulaşabilmek için, kesinlikle profesyonel bir yardım almalı ve kendinize uygun bir kariyer hedefi seçmeniz gereklidir. Nitelikleriniz, başarılarınız yanında York Üniversitesi kesinlikle iş hedefiniz ile doğru orantılı ve destekleyici boyutta sizleri o kestirme yola yönlendirecektir.
Saygılarımla.

Ercan KONUK

Ercan KONUK

KANAAT ÖNDERİ

York Üniversitesi'nin Türkiye Temsilciliği’nde biz öğrencilere sağlanan sıcak ortamla birlikte ve verilen kaliteli eğitim'den dolayı başta yönetim kadrosuna ve bizleri hiçbir zaman yalız bırakmayan Eğitim danışmanlarımızla birlikte seçkin Eğitim kadrosuna cok teşekkür ediyorum..İyi ki York ailesi ile tanışmışım. Kariyer ve geleceğe daha zengin bakmak istiyorsanız YORK ailesinin seçkin kadrosuyla tanışmanızı arzu ederim.
Saygılarımla.

Erhan GÜVEN

Erhan GÜVEN

DOĞUŞ OTOMOTİV SERVİS VE TİCARET A.Ş.
SATIŞ SONRASI HİZMETLER YETKİLİSİ

Çalıştığım kurumda kariyer hedeflerime daha hızlı ulaşmak için kişisel gelişimimde eksik noktaları tamamlarken Fibona Akademi’nin ve York Üniversitesi’nin bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

Hızlı gelişen dünyada ülkemiz de bu gelişime ayak uydurmak zorundadır. Bilginin değeri ve önemi bu düzende artmaktadır. Çalıştığım kurumda kariyer hedeflerime daha hızlı ulaşmak için kişisel gelişimimde eksik noktaları tamamlarken Fibona Akademi’nin ve York Üniversitesi’nin bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

İrfan AKKAYA

İrfan AKKAYA

İRES ŞİRKETLER GRUBU
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, kendinize doğru hedefler belirlemelisiniz. Hayatınızın her aşamasında bir şeyler öğrenme çabası içinde olmalı ve kendi kişisel gelişiminizi sürdürmelisiniz.

İçinde bulunduğumuz dönemde ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaçlarının ve sorumluluklarımızın farkındayız. Bu dönemde ülkemizin sayılı üniversitelerinden biri olan York University işletme mezunu olmak, hayata bir adım önde başlayacağımızı hissetmek gurur verici.

Bu zorlu eğitim sürecinde bana yol gösteren, çok değerli hocalarıma sonsuz teşekkürler ...

Mehmet AKMERMER

Mehmet AKMERMER

EMEK GIDA
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Okulumuzun genel olarak yönetim ve eğitim içeriğine bakıldığında; gerçekten kaliteli, seviyeli, aktif, şeffaf ve hızlı bir çalışma anlayışı vardır. Öğretim Üyesi ile İdari İşler kadrosunun kaliteli ve uzman kişilerden oluşması, YORK TÜRKİYE ÜNİVERSİTESİ’nin şu anki gelmiş olduğu noktanın nedenleridir.

Bir ülkenin ilerlemesi ve kalkınması eğitim alanındaki başarısına bağlıdır. Toplum yaşamı hızla değişmekte, bilim ve teknoloji sürekli gelişmektedir. Bu nedenle insanların eğitimi daha da önem kazanmaktadır. İş hayatında da eğitim; bilim, teknoloji, sosyal, kültürel bakımdan çok önem taşımaktadır.

Benim de hem işletmem adına hem de kendi adıma bu konuda bir şeyler yapmam gerekiyordu. Lise eğitimi tamamladıktan sonra, o zamanki hayat şartları gereği tahsil hayatıma ara vermem gerekiyordu. Ama her zaman içimde yüksek tahsil yapmamanın hem arzusu hem de eksikliği vardı. Ve sonucunda iş hayatındaki 25 yıllık tecrübemi eğitimle pekiştirme ihtiyacı duydum.

Reel piyasada kazanılmış tecrübenin yüksek eğitim düzeyi ile birlikte bütünlük sağlama düşüncesini ve öğrenmenin yaşı yoktur ilkesini benimseyen biri olarak üniversite hayatıma başlamak istedim. Bu vesileyle yaptığım araştırmalar sonucunda York Üniversitesi Türkiye’nin kaliteli bir eğitim sisteminin olduğunu öğrendim ve şahsım için uygun olduğuna karar vererek York Üniversitesi’ndeki eğitim hayatıma başlamış oldum.

İlk zamanlar iş hayatımdaki yoğunluktan dolayı zorlanmalarım olmuştur. Lakin gerek okul yönetimi, gerekse eğitimci hocalarımızın safi gayretleri, yardımları ve şahsımın da bu konudaki azmi ile başarılı bir eğitim süreci geçirdim. Netice olarak ön lisans eğitimimi tamamlayarak, memnuniyetim neticesinde, MBA-Executive MBA eğitimine de başlama kararı aldım.

Okulumuzun genel olarak yönetim ve eğitim içeriğine bakıldığında; gerçekten kaliteli, seviyeli, aktif, şeffaf ve hızlı bir çalışma anlayışı vardır. Öğretim Üyesi ile İdari İşler kadrosunun kaliteli ve uzman kişilerden oluşması, York Üniversitesi Türkiye’nin şu anki gelmiş olduğu noktanın nedenleridir.

Resul TELLİ

Resul TELLİ

AKADEMİSYEN

York University ile doktora hayallerim böylelikle gerçeğe dönüşmüş oldu. Benim için hem çalışıp hem de dünyanın en prestijli üniversitelerinin olduğu Amerika'da, akademik eğitimime Türkiye'den devam edebilmek gerçekten önemli bir fırsat oldu.

Hedeflerim arasında özellikle Amerika'daki bir üniversitede doktora yapmak vardı. Fakat iş hayatında olmamız gereği ve maalesef eğitimde devam zorunluluğu bu hayallerimin sürekli ertelenmesine neden oldu. Ta ki Fibona Academy ile tanışana kadar.

York Üniversitesi'nde, İşletme Doktorası'nı Amerika'ya hiç gitmeden, evimizde veya iş yerimizde, danışman hocamızın rehberliğinde, bize açılan eğitim platformlarında, dersleri ve tüm eğitim materyallerini takip ederek yapmak benim açımdan çok önemli bir deneyim oldu. Ayrıca İstanbul'da, Fibona Academy tarafından düzenlenen ve alanında uzman kişilerce verilen konferanslara katılarak, buradan aldığım sertifikalarla eğitim donanımıma artı bir değer kazandırdığıma inanmaktayım.

Fibona Academy ile doktora hayallerim böylelikle gerçeğe dönüşmüş oldu. Benim için hem çalışıp hem de dünyanın en prestijli üniversitelerinin olduğu Amerika'da, akademik eğitimime Türkiye'den devam edebilmek gerçekten önemli bir fırsat oldu.

Şu an tez aşamasında olduğum doktora sürecinde, başlangıçtan bu yana benden her an desteklerini esirgemeyen eğitim danışmanım Sayın İlknur Hanım ve danışman hocam Sayın Sevgi Hanım'a çok teşekkür ederim.

Süha Engin BULUT

Süha Engin BULUT

PROJE YÖNETİCİSİ

York Üniversitesi'nin prestij desteğiyle birlikte, 11 yıllık kariyerimde çalıştığım endüstride zirvedeki şirketlerden birine transfer olma fırsatını yakaladım ve emin adımlarla yürüyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen akademisyenler ve idari işler kadrosuna sonsuz teşekkürler.

Yakup ÇETİNKAYA

Yakup ÇETİNKAYA

ŞİRKET SAHİBİ

Uzun yıllar iş yoğunluğum ve zamanımın kısıtlı olması nedeniyle üniversiteye vakit ayıramamıştım. York Üniversitesi’nin sunmuş olduğu bu fırsat sayesinde Üniversite Diplomasına Sahip oldum, daha da önemlisi iş hayatımda, sosyal hayatta bir çok yanlışı ve eksiklikleri fark ettim;

York Üniversitesi;
İş çevresinde yönetimin tüm tekniklerini kullanmayı, değişimin , hayatın her alanında olduğunu uygulanması için tüm olanakların kullanılmasını, İletişimin Gücünü, Empati Kurmayı, Psikolojik, Sosyal ve Tekniksel açılardan bakabilmeyi ve yönetebilmeyi, Kendimi tanımayı, insanları anlamayı ve hayatı yönetmeyi öğretmiştir. Hayatı kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim.

Yusuf TEMUROK

Yusuf TEMUROK

YEDİTEPE GROUP
PAZARLAMA SATIŞ YÖNETİCİSİ

Devam eden eğitim sürecimde akademisyen hocalardan almış olduğum seminerler ve uzaktan eğitim sistemiyle gördüğüm dersler, profesyonel iş hayatı ve sosyal hayatta sürekli karşılaşmış olduğum problemleri çözme ve üstesinden gelme konusunda bana destek olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Günümüz rekabetçi iş dünyasında başarılı olmak için kendini geliştirmenin önemi hızla artmaktadır ve hem mevcut işinizi iyi yapmak hem de kendinizi geliştirmek istediğinizde zorlu bir sürece girersiniz. Yüksek lisans eğitimi alıp almama konusunda tereddütler yaşadığım süreç içerisinde York Üniversitesi, üniversitenin Türkiye temsilcisi MELEKE EĞİTİM ve eğitim danışmanımız Senem Hanım ile tanıştım.

Kendileri bana yoğun iş temposunda çalışırken, lisans eğitimimi tamamlamanın üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen yüksek lisans eğitimimi en iyi şekilde tamamlayabileceğim konusunda beni ikna ettiler ve iyi ki de ikna etmişler.

Devam eden eğitim sürecimde akademisyen hocalardan almış olduğum seminerler ve uzaktan eğitim sistemiyle gördüğüm dersler, profesyonel iş hayatı ve sosyal hayatta sürekli karşılaşmış olduğum problemleri çözme ve üstesinden gelme konusunda bana destek olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Başlamış olduğumuz bu eğitim yolculuğunda her zaman her konuda desteğini esirgemeyen, takıldığımız noktalarda bir anahtar gibi kapıları açıp sorunları çözen eğitim danışmanımıza ve her hafta farklı seminerlerle farklı konuda bilgi sahibi olmamız için programlar düzenleyen eğitim kurumuna teşekkür ederim.

Yazdır e-Posta